Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Історична фотогалерея

 

1985 рік. Молодий директор станції юннатів Хаврюта Наталія Іванівна очолила природоохоронну роботу в місті. Операція «Пернаті друзі».

Юні орнітологи школи №2 вітають всіх з весняним  святом Днем зустрічі птахів.

     Ось так  проходить у місті  свято «День зустрічі птахів».

Посвята юних натуралістів у члени загону «Зелений патруль» 1986 рік.

 

          Гурток «Юні зоологи». Керівник  Шевченко Олена Костянтинівна. 1988 рік.

Гурток «Юні друзі природи». Керівник Керівник Бондарчук Ольга 1989 рік. 

1980 рік

 • У цьому ж приміщенні створена міська станція юних натуралістів, роботу якої очолив Сивенюк Леонід Григорович. На базі шкіл міста та в приміщенні станції юннатів працювало 35 груп гуртків, які охоплювали 525 учнів. Вихованці гуртка «Юні лісівники» під керівництвом вчителя біології СШ №7 Підгорної Марії Трохимівни охороняли 38 мурашників, доглядали за саджанцями на площі 7 га.

1983 рік

 • Станції юних натуралістів виділено землю під навчально – дослідні ділянки, які стали центром дослідницької роботи з квітництва, овочівництва та садівництва в місті.
 • В СШ №5 створений зал «За ленінське ставлення до природи».

1985 рік

 • На станції юннатів та в школах міста активізувалась суспільно – корисна та природоохоронна робота. Традиційно проводились операції «Підсніжник», «Пернаті друзі», «Синиця». Кожна операція закінчувалась проведенням загальноміських свят. Цю роботу очолила молодий директор Хаврюта Наталія Іванівна.

1986 рік

 • Активізувалась діяльність загонів «зеленого патруля» в школах міста. В залі «За ленінське ставлення до природи» СШ №5 традиційно урочисто проводиться посвята в члени загонів «зелених патрулів».
 • Запрацювали юннатівські лекторські групи.

1989 рік

 • Відкрився туристично – краєзнавчий гурток під керівництвом Руденко Наталії Миколаївни. Юних туристів приваблювали гірські дороги Криму, українських Карпат, Кавказу. Справою честі стали екологічні суботники, які природолюби влаштовували на зупинках.
 • На базі станції юних натуралістів створено оздоровчий профільний табір «Колосок», де протягом місяця 32 кращих юннати цікаво відпочили і збагатили свої знання про природу.

1993 рік

 • Згідно рішення виконавчого комітету Броварської міської ради народних депутатів від 16.02.1993 року за  № 38 на базі станції юних натуралістів створений заклад нового типу Дитячий естетико-натуралістичний центр «Камелія».
 • Наказом № 19 від 27.08.1993 року в закладі створені відділи: охорони здоров'я, народознавства, охорони природи та екології, квітництва та фітодизайну.
 • Зростає мережа гуртків центру, відкриваються нові творчі об'єднання за інтересами, педагогами розроблено 16 нових авторських програм для роботи з дітьми.
 • З метою безперервного навчання та виховання створюються авторські програми для дітей 3-6 років – «Екологія для малят», «Анатомія для дошкільнят», «Зоологія малятам», за якими працюють керівники гуртків на базі дитячих дошкільних закладів.
 • Розпочало роботу творче об'єднання «Квітникар - декоратор» під керівництвом Татарчук Валентини Іванівни. До творчого об'єднання увійшли гуртки «Юні квітникарі», «Квітникарі – аранжувальники», «Юні аматори зеленої архітектури», «Ландшафтний дизайн». У розпорядженні юних квітникарів прекрасна навчальна база – теплиця та навчально-дослідні ділянки. В теплиці закладу зібрано більше ніж 160 видів кімнатних рослин, на навчально – дослідних ділянках розміщено відділи польових, овочевих, фруктово-ягідних культур, колекційний, квітково-декоративний відділ, дендрологічна шкілка.
 • У закладі з'явились нові напрямки роботи – гурток української народної вишивки, української кухні, вироби з соломки.
 • Розпочав роботу  гурток «Фітодизайн» під керівництвом  Хаврюти Наталії Іванівни. Цей напрямок зайняв позицію пріоритетного у закладі, оскільки вирізнявся новизною, і викликав неабиякий інтерес у дітей. Розроблена авторська програма та започаткований загальноміський фестиваль юних флористів. Перший такий фестиваль під назвою «Дитинство, молодість, весна!» став справжнім відкриттям року і дав поштовх у розвитку дитячої творчості з фітодизайну у місті.

1994 рік

 • Вихованці гуртка «Фітодизайн» Агапова Марина та Головенко Наталія - переможці І Всеукраїнського конкурсу юних фітодизайнерів.
 • Створений ансамбль фольклорного танцю «Провесінь» - керівник Шихабудінов Ігор Павлович. Колектив нараховував 105 учасників віком 6-12 років. В творчому арсеналі ансамблю – українські дитячі фольклорні танці, забави, фольклорні свята. Ансамбль став дипломантом огляду художньої самодіяльності шкіл м. Броварів, дипломантом І фестивалю фольклорних колективів Київщини, приймав участь у міжнародній конференції фольклористів, присвяченій творчості Б.Авраменка, неодноразово виступав перед іноземними делегаціями.
 • Створений фольклорний ансамбль «Веселка» під керівництвом  Хоменко Ірини Василівни. Змістом програми ансамблю став рух учнівської молоді за збереження і примноження традицій та обрядів українського народу. Колектив неодноразово був лауреатом фольклорних свят, що проводились у місті та області, переможцем та лауреатом обласного фестивалю творчості «Таланти твої, Київщино».

1995 рік

 • Започаткував свою роботу екологічний театр «Сонячне затемнення» під керівництвом Донець Наталії Юріївни. Вихованці проводили дослідження, пов'язані з проблемами збереження рідкісних рослин, що потребують охорони в Броварському лісі. Здійснюючи пропагандистську роботу, екологічний театр демонстрував свої вистави в школах та дитячих садках міста.
 • Розпочало діяльність творче об’єднання «Флористична майстерня «Адоніс»» під керівництвом Якуши Наталії Михайлівни. До об’єднанняувійшли гуртки фітодизайну, керівники Якуша Наталія Михайлівна та Сокольвак Анжела Володимирівна, флористики, керівники Колесник Оксана Олексіївна та Зінченко Світлана Григорівна. У гуртківців виховується художній смак, уміння помічати красиві форми, у звичайному побачити незвичне.
 • Створений  фітотеатр «Дивоцвіт», де сплелися воєдино дівоча краса, музика, мистецтво і квіти, керівник Долінська Аліна Миколаївна. Фітотеатр своїми виступами прикрашав різноманітні міські акції, заходи міста. Народився образ незабудки, українського віночка, цвіту папороті. Фітотеатр «Дивоцвіт» став дипломантом І Міжнародного дитячого еколого – біологічного симпозіуму «Дотик природи», переможцем конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи», дипломантом обласного фестивалю художньої творчості «Таланти твої, Київщино».
 • Гурток космічної біології під керівництвом Хохлової НінельПетрівни об’єднує старшокласників, яким імпонує дух дослідництва, пошуку, новаторства. Працюючи за міжнародною програмою «Вчителі та учні досліджують рослини у космосі», гуртківці провели наукові експерименти з рослиною Brassica rapa. Юннати вирощували рослину, спеціально виведену для наукових досліджень в умовах невагомості. Результати досліджень передали до науково-дослідного інституту ботаніки.

1996 рік

 • Відбувся третій загальноміський фестиваль юних флористів «Дитинство, молодість весна!»

1997 рік

 • Гурток космічної біології проводить наступний спільний україно-американський експеримент «Seeds - 2», який включав дослідження впливу гравітації на ріст та розвиток томатів.

1998 рік

 • У ДЕНЦ «Камелія» проходить державна атестація. Рішенням регіональної експертної ради з ліцензування і атестації закладів освіти при управлінні освіти Київської обласної державної адміністрації від 21.12.1998р. протокол № 24 заклад визнаний атестованим за високим рівнем освітньої діяльності.

1999 рік

 • У центрі створений чудовий живий куточок “Веселі звірятка ”, який є невід’ємною складовою частиною навчально – виховного процесу. У куточку щоденно проводяться теоретичні та практичні заняття, дослідницька, природоохоронна робота, формуються перші трудові навички, пов’язані з доглядом за тваринами, закладаються основи турботливого, відповідального і бережного відношення до тварин.
 • На базі закладу діє первинний осередок «Материнка» дитячої Всеукраїнської спілки «Екологічна варта», що відкриває широкий спектр діяльності для учнівського та педагогічного колективу в плані просвітницької та практичної роботи в місті. Діяльність осередку включає такі напрямки роботи як вивчення, збереження та охорона рідкісних та зникаючих рослин Броварщини; пропаганда  та агітація бережного ставлення до рослинного світу; штучне розведення та примноження зникаючих та рідкісних видів рослин Броварського району. Вихованці центру – неодноразові переможці та призери Всеукраїнського конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи», активні учасники природоохоронних акцій «Первоцвіт», «Не рубай ялинку», «Посади своє дерево».
 • Відкрито гурток «Школа розвиваючого навчання» для дітей віком від трьох до шести років. Керівник гуртка Блінова Світлана Іванівна створила авторську програму розвитку дитини та підготовки її до школи, де кожен предмет тісно переплітається з екологічним вихованням.

2000 рік

 • Вперше проведений фестиваль фітодизайну та дитячої творчості «Відгомін барвистої пісні землі».

2001 рік

 • Педагоги та вихованці творчого об'єднання «Квітникар – декоратор» отримують перемогу на обласному конкурсі - огляді на кращу теплицю.

2002 рік

 • ДЕНЦ «Камелія» виступив ініціатором проведення міської акції «Шкільний дворик» по впорядкуванню та озелененню території навчальних закладів. Броварське лісництво Дарницького лісопаркового господарства виділило посадковий матеріал для проведення акції.
 • Створена інтегрована авторська програма «Іміджмейкери», яка включає курс перукарського мистецтва, фітодизайну, косметології та етикету.

2003 рік

 • Створений первинний осередок Малої Академії Наук, діяльність якого координує Розум Людмила Миколаївна. Секція МАН включає такі галузі біологічної науки: мікробіологія, фізіологія рослин, екологія, алелопатія, квітникарство.
 • Розпочав роботу хореографічний колектив «Оксамит» під керівництвом Чечельницької Оксани Степанівни.
 • Під керівництвом досвідченого майстра своєї справи Рулінської Клавдії Сидорівни розпочав роботу гурток «Юний флорист». Милують око роботи вихованців – неодноразових переможців обласних та всеукраїнських конкурсів Левченко Олександри, Нінічук Анастасії, Бондаренко Марії, та інших. Дівчата оволодівають аплікацію соломкою, створюють флористичні портрети, пейзажі, працюють з тополиним пухом.

2005 рік

 • ДЕНЦ «Камелія» працює за проектом «Ландшафтний сад», який включає заходи щодо організації дослідницької роботи з учнями, озеленення навчальних закладів у сучасному стилі. На території центру закладений чудовий комплекс міні - садів: плодовий, ялівцевий, ірисовий, декоративних дерев і кущів, сад безперервного цвітіння, сад дитячих фантазій, запахів, сухоцвітів, аптекарський город, дидактична грядка та екоканавка.
 • Творче об’єднання «Квітникар-декоратор» – призер обласних конкурсів «Галерея кімнатних рослин», «Юний дослідник», трудової акції «Парад квітів біля школи».

2007 рік

 • Колесник Костянтин - вихованець гуртка «Основи біології», член первинного осередку МАН - призер Всеукраїнського конкурсу «Intel Eko Україна – 2007».

2008 рік

 • Відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс юних флористів, на якому вихованці центру Голобородько Євген та Яремов Артем здобули перше місце.
 • Укладена угода про творче співробітництво між науково-дослідною лабораторією «Фармакології та експериментальної патології» Відділення біологічних та біомедичних технологій Навчально-наукового центру «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Дитячим естетико- натуралістичним центром «Камелія».
 • Вперше проведено святковий концерт до Дня матері «Спасибі, мамо, за святу любов…».

2009 рік

 • Створено дитячу студію естрадного співу «Акварелі», керівник Абраменко Ангеліна Анатоліївна.
 • Створено циркову студію «Вальсет» під керівництвом Литвиненко Катерини Володимирівни.
 • Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.08.2009 р. №782 хореографічному колективу «Оксамит» присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».
 • Національним дендропарком «Софіївка» згідно акту про впровадження у виробництво передано центру колекцію гости з 24 сортів, саджанці тюльпанового дерева, піраканти, залізного дерева, магнолії.

2010 рік

 • Засновано «Театр танцю «Зоряни», керівник Савченко Інна Вікторівна.
 • Творче об'єднання «Квітникар - декоратор» стало володарем Кришталевого кубка обласного рейтингу успішності «Лідер позашкільної освіти першого десятиліття ХХІ століття» в номінації «Лідер позашкільної освіти».
 • Підписана угода про творче співробітництво між лабораторією духовного розвитку особистості Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Дитячим естетико-натуралістичним центром «Камелія».
 • Підписана угода про творче співробітництво між Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка та Дитячим естетико-натуралістичним центром «Камелія».

2011 рік

 • ДЕНЦ «Камелія» проходить Державну атестацію. Відповідно до рішення Регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестаціі навчальних закладів від 30.11.2011 року протокол №122, заклад визнано атестованим за високим рівнем з відзнакою.

2012 рік

 • Створено ансамбль барабанщиць «Небесні ластівки» під керівництвом Чечельницької Оксани Степанівни.
 • Розпочала роботу театральна студія «Дивоцвіт», керівник Здоровець Олег Іванович.
 • Вихованці творчого об’єднання «Квітникар-декоратор» на І Всеукраїнському конкурсі з квітництва та ландшафтного дизайну «Мальовнича країна – футбольна країна» за ландшафтну композицію «Квітковий барвограй» завойовують Гран-Прі.
 • За ініціативи Лариси Миколаївни Виноградової , заступника міського голови, заклад вперше в культурному центрі «Прометей» проводить День тата «Татусю мій, тобою я горджуся…».

2013 рік

 • Творчому об’єднанню «Флористична майстерня «Адоніс»» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013р. №344-к присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».
 • Створено творче об’єднання «Дитяча планета ЗМІ», до якого увійшли гуртки: «Дитяче телебачення «Місто очима дітей»» - керівник Здоровець Олег Іванович, «Журналістика» - керівники Якуша Вікторія Юріївна та Крижанівська Вікторія Юріївна
 • Педагоги та вихованці гуртка «Журналістика» створили дитячу редакцію та заснували розважально- пізнавальну газету центру «Прудкий пензлик»
 • Розпочала роботу студія пісочної анімації «Карамель-Ка», керівник Сокольвак Анжела Володимирівна.
 • 28 лютого – 2 березня – заклад учасник Четвертої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013». Нагороджений дипломом МОН, молоді та спорту України та Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у розвиток національної освіти.
 • 22-24 жовтня – заклад учасник П ̓ятої національної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Нагороджений дипломом МОН, молоді та спорту України та Національної академії педагогічних наук України за активну участь і представлення освітніх інноваційних технологій.

2014 рік

 • Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 11 липня 2014 року Дитячому естетико-натуралістичному центру «Камелія» надано статус експериментального позашкільного навчального закладу регіонального рівня.
 • Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.07.2014 р. №827 зразковому хореографічному колективу «Оксамит» присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».
 • Підписана угода про творче співробітництво між кафедрою неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Дитячим естетико-натуралістичним центром «Камелія».
 • 18 – 20 березня заклад учасник   П ̓ятої    міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2014». Нагороджений дипломом МОН  України та Національної академії педагогічних наук України за презентацію досягнень в інноваційній модернізації  національної освіти.
 • 21-23 жовтня – заклад учасник  Шостого  міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті». Нагороджений дипломом МОН України та Національної академії педагогічних наук України за активну діяльність з  інноваційного оновлення змісту національної освіти.
 • Заклад нагороджений дипломом МОН України та  НЕНЦ як заклад-новатор, учасник Всеукраїнського форуму молодих педагогів позашкільних навчальних закладів. Наказ №89/О від 19.12.2014р.
 • Заклад отримав Сертифікат Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за впровадження педагогічного досвіду з теми «Формування еколого-естетичних орієнтацій особистості в умовах позашкільного навчального закладу».

2015 рік

 • Заклад учасник виставки-презентації педагогічних ідей та технологій «Сучасна позашкільна освіта – 2015». Нагороджений дипломом Інституту проблем виховання НАПН України та НЕНЦ «Лідер сучасної позашкільної освіти».
 • Художньому колективу «Театр танцю «Зоряни»», художній керівник Савченко Інна Вікторівна,   відповідно до наказу МОН від 10.08.2015 №864    присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».
 • Костенко Олена,  вихованка гуртка «Основи біології» ДЕНЦ «Камелія»,  член Малої Академії Наук   виборола III місце у національному етапі Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF у категорії «хімія» за наукову роботу «Вилучення срібла з відходів органічного синтезу(розробка ефективної методики)»  та  представляла  Україну на Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів учнів середніх загальних шкіл у місті Нью-Йорк (США). 
 • Вихованці зразкового творчого об ̓єднання  «Флористична майстерня «Адоніс» - керівник Якуша Наталія Михайлівна здобули ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «Країна Юннатія».
 • Заклад прийняв участь у відкритому рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» і отримав нагороду абсолютного переможця – Диплом «Флагман позашкільної освіти України», наказ від 30.12.2015р. №108-О НЕНЦ.
 • Створено естрадно-вокальний ансамбль  «Колібрі»  під керівництвом Сігатової Марини Іванівни.

 2016 рік

 • 9-11 лютого на Всеукраїнському  конкурсі  винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму  член первинного осередку МАН Борзенков Роман (науковий керівник Розум Людмила Миколаївна)  посів І місце  за наукову роботу «Вплив умов синтезу на формування стоматологічних керамік на основі ZrO2». 

 • На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу наукових проектів «Intel-Eкo Україна – 2016» юні науковці продемонстрували високий рівень природничих знань та отримали призові місця: Матвійчук Ірина посілаІІ місцеу секції «Науки про людину», Борзенков Роман посівІмісцев секції «Хімія» та отримав унікальну нагоду представляти Україну на конкурсі наукових робіт IFSES у Мексиці.

 • 17 – 19  березня заклад – учасник  Сьомої  міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016». Нагороджений дипломом МОН  України та Національної академії педагогічних наук України за презентацію досягнень і впровадження педагогічних інновацій у національний освітній простір.

 • Педагоги творчого об'єднання «Квітникар-декоратор» Хаврюта Наталія Іванівна, Татарчук Валентина Іванівна та їх вихованці здобули І місце на  Всеукраїнському конкурсі «Дивовижна теплиця».

 • 17-19 травня  відбувся ХІ Всеукраїнський конкурс науково-дослідних робіт з природознавства «Юний дослідник». Вихованці гуртків «Любителі домашніх тварин» та «Основи ландшафтного дизайну» Розум Анна (керівник Ковтюх Олена Олексіївна) та Кузнєцова Єва (керівник Духніч Валентина Григорівна) здобули призові місця.

 • Керівник зразкового творчого об'єднання «Флористична майстерня «Адоніс» Якуша Наталія Михайлівна на Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» виборола ІІІ місце.

 • Переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти. Категорія «Навчальна література», номінація «Навчальна література з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму»: методичний посібник «Збірник навчально-дослідницьких робіт у живому куточку» (Ковтюх Олена Олексіївна, Скиба Тетяна Анатоліївна); «Збірник навчально-дослідницьких робіт у теплиці» (Духніч Валентина Григорівна, Дробина Надія Василівна, Татарчук Валентина Іванівна); «Збірник навчально-дослідницьких робіт у ландшафтному саду» (Духніч Валентина Григорівна, Хохлова Нінель Петрівна).