Промінці духовності

Керівниця – Світлана Іванівна Блінова

Сама назва гуртка «Промінці духовності» вже говорить про те, що ми намагаємося опікуватись цінностями дитячої душі.  Найсприятливішим для морально-духовного виховання є період раннього дитинства, оскільки душа дитини схожа на чутливу кіноплівку і безперервно фіксує всі відчуття.

Оскільки наш заклад відвідують діти, починаючи від 3 років, то ми маємо унікальну можливість сіяти зернятка духовності у душі найменших і намагаємось це робити так, щоб проростали паростки: 

Добра

Милосердя 

Доброзичливості

Турботливості

Співчуття

і в майбутньому дали хороший урожай високодуховності.

Як ми працюємо?

В нашому гуртку є 3 групи:

  І групу відвідують молодші дошкільники. Вона має назву «Малятко-янголятко». На кожне заняття до дітей приходить лялька-ангел,  як прообраз слухняного дитятка, і знайомить дітей з добринками серця та правилами доброчинної поведінки. Ляльці допомагають казкові герої з різних видів дитячих театрів, радіо- та телеведучі, мультики на морально-етичну тему і різні види зображувальної діяльності.  Звичайно, дітям цікаво, але   головним є те, що дітям особливо важливо вірити, що їх люблять.

 ІІ групу відвідують діти старшого дошкільного віку. Навчальна програма різнопланова.

Діти:

  • продовжують знайомитись із християнськими основами;
  • із змістом дитячої Біблії;
  • читають журнали;
  • дізнаються про основні християнські свята – Різдво, Великдень, Стрітення та інші;
  • беруть участь у розвагах на Покрови, до них приходить Святий Миколай, якому діти пишуть листи;
  • святкують День ангела.

Працюючи з цією групою, нас приємно радують ті моменти, коли ми спостерігаємо:

  • вияви доброзичливості та взаємодопомоги;
  • турбота та опіка за меншими;
  • прагнення здійснювати добрі справи;
  • бажання виправити свої помилки.

  ІІІ групу відвідують діти молодшого шкільного віку. Цей гурток має назву «Уроки духовності». На заняттях  ми працюємо зі спеціальними робочими зошитами, граємо в шкільні рольові ігри, розігруємо проблемні шкільні ситуації, граємо в інтелектуальні ігри, беремо участь  у виставках, виготовляємо родинні подарунки до християнських свят. Одним словом, пропагується  любов до ближнього. Любов трактується не тільки ставленням до членів родини, друзів, а до всіх, кого ми зустрічаємо на життєвому шляху.

Звичайно, вся ця робота проводиться за згодою батьків. Ми намагаємося бути толерантними, тактовними, дипломатичними. І глибоко віримо,  що зерна духовності проростуть щедрим урожаєм.