/
/
Як навчити себе контролювати час, який ми витрачаємо на соціальні мережі?

Як навчити себе контролювати час, який ми витрачаємо на соціальні мережі?

 

У сучасному світі переважна більшість людей  користується соціальними мережами. Ми годинами можемо прокручувати новинну стрічку, не контролюючи часу. Сидячи перед екраном ґаджету, ми забуваємо про  власне життя і занурюємось  у віртуальний світ ілюзій. Соціальні мережі нас поглинають – це потужний інструмент прокрастинації, з якої іноді важко або неможливо вибратися.

Велика кількість годин, витрачена на соцмережі, може бути шкідливою для нашого емоційного стану. Є багато досліджень, що доводять безпосередній зв’язок між занадто великою кількістю часу, витраченого на соцмережі, та депресією. Також тривале перебування в одній нерухомій позі може спричинити проблеми з диханням, погіршення кровообігу, біль у шиї, спині, призвести до порушення обміну речовин та ожиріння.

 

Як перетворити соціальні мережі на стимулятор позитивних емоцій?

  • Намагайтесь починати і завершувати свій день без ґаджетів – година після пробудження і година перед сном без соціальних мереж. Оскільки ввечері важче відмовитись від девайсів, спробуйте на ніч залишати всі мобільні пристрої в іншій кімнаті, а візьміть за звичку читати паперові книжки.
  • Протягом дня влаштовуйте перерви «без повідомлень і новин», під час яких ви можете прогулятися, зайнятися будь-якою щоденною роботою, можливо зустрітися і поспілкуватися з друзями «наживо».
  • Чітко регулюйте свій час із ґаджетом. Виділіть 30,40, 60 хвилин на «сидіння» в мережі. Якщо вам важко контролювати час, спробуйте налаштувати таймер. Обмежте кількість мобільних додатків, вимкніть звукове сповіщення. Неперервні повідомлення створюють напруженість, відволікають.
  • Встановіть «години без ґаджетів» для сім’ї, коли всім заборонено користуватись соцмережами. Нагадуйте собі, що час, проведений без соцмереж, дозволить вам більше спілкуватись з родиною і друзями.
  • Під час їжі не дозволяйте собі використовувати будь-які девайси.
  • Користування мобільними пристроями дітьми можна віднести до розваг, обмеживши час їх перебування в інтернеті і контролюючи зміст.
  • Встановіть програми, які розробили великі ІТ-компанії (Apple, Google, Facebook), що дозволяють стежити за часом, проведеним перед екраном.

Багато хто з вас подумає, що соцмережі дозволяють впоратися  з самотністю, об’єднують людей за інтересами. Так, безумовно, але це все штучне спілкування. Повертайтесь в реальність.  Усі електронні пристрої повинні доповнювати ваше життя, а не заміняти його.